1978 yılında İstanbul'a 10 km mesafedeki Çayırova'da kurulmuş olan Çayırova Boru San. ve Tic. A.Ş., yaklaşık 100 bin m2'lik bir yerleşim alanında yıllık "300 bin" ton üretim kapasitesi ile 35 yılı aşkın bir süredir çelik boru sektöründe hizmet vermektedir.

Çayırova Boru, 3/8" ile 12 3/4" dış çap aralığında "petrol boruları", "doğalgaz boruları", "su boruları", "kazan boruları", "genel kullanım amaçlı borular" ile "yapı profilleri"ni en son teknolojiyi kullanarak, tecrübeli ve eğitimli kadrosu ile üretmektedir. "Galvaniz Kaplama", "Polietilen Kaplama", "Epoksi Kaplama", "İç Beton Kaplama", "Boya ve Vernik gibi koruyucu kaplama" uygulamaları ile oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Uluslararası saygın denetim kuruluşları tarafından tescil edilen "Kalite ve Üretim Yönetim Sistemleri"ne sahip olan Çayırova Boru, ürünlerinin önemli bir bölümünü 30'dan fazla ülkeye ihraç ederek, Türk sanayine ve ihracatına olan katkılarını sürdürmektedir.

Türk Boru sektörünün öncü firmalarından olmanın verdiği sorumluluk ile çevreye duyarlı üretim yöntemlerini ilke edinen Çayırova Boru, müşteri odaklı ve yenilikçi üretim anlayışının getirmiş olduğu başarıyı geleceğe taşımayı hedeflemektedir.